Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jednowizytowe leczenie kanałowe zębów

17 sierpnia 2016

Myśl o tym, że będzie trzeba przeprowadzać leczenie kanałowe praktycznie u każdego powoduje strach. Kojarzy się to z bolesnym procesem, który może się nawet tygodniami ciągnąć. Dlatego nowoczesna stomatologia ma dla nas innowacyjne leczenie kanałowe jednowizytowe.

Leczenie kanałowe u większości osób będzie budzić niemiłe uczucia i złe skojarzenia, ponieważ wiele osób uważa, że będzie ono bolesne i obciążające dla kieszeni. Jednak tak naprawdę mamy tutaj spory postęp, gdy chodzi o te właśnie metody leczenia i dlatego warto będzie z tego skorzystać. Do tej pory słysząc w gabinecie informację o tym, że konieczne było leczenie kanałowe bardzo się obawialiśmy tego co będzie się działo. Jednak obecnie nie trzeba się już tego tak bardzo obawiać jak to było do tej pory.

Dlaczego tak bardzo boimy się leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe stosowane jest w momencie, gdy miazga zębowa będzie ulegać martwicy i pojawia się tam zakażenie bakteryjne albo też stan zapalny. Odczuwamy wtedy silny ból, który ustępuje po usuwaniu zakażonej tkanki i poprzez bardzo dokładne wypełnienie kanału i zębowych przestrzeni. Kanały jak wiadomo są bardzo wąskie i trudno będzie je kontrolować bez dobrych przyrządów optycznych. Leczenie kanałowe zęba w trakcie jednej wizyty Na zwiększenie komfortu pacjenta przy leczeniu kanałowym wpływa również nowa metoda leczenia a więc tak zwana metoda jednowizytowa. Dzięki niej pacjent nie musi wracać kilkukrotnie do gabinetu, ponieważ można oczekiwać, że wszystkie czynności będą tak naprawdę realizowane w czasie jednej wizyty.

Cały zabieg będzie się odbywał w ramach znieczulenia miejscowego. Dzięki specjalnie używanym mikroskopom będzie można bardzo dokładnie oczyścić kanały i potem sprawdzi się jaki jest również kształt tego kanału. Łatwiej będzie omijać przeszkody anatomiczne, co sprawi, że tym samym nasz ząb będzie również lepiej leczony. Oczywiście takie leczenie jest dość problematyczne i dlatego tak naprawdę bardzo często pojawiają się sytuacje, w których może to trwać nawet około 2-3 godziny.