Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak prawidłowo myć zęby? Odpowiednie techniki szczotkowania zębów

17 sierpnia 2016

Jak prawidłowo myć zęby?

Czyszczenie zębów składać się będzie z kilku etapów, w ramach których będzie trzeba używać nie tylko szczoteczki oraz pasty, ale konieczne będą także nici dentystyczne, skrobaczki do języka i także odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej. warto wiedzieć jak prawidłowo będzie się myło zęby. Czyszczenie powinno zakładać czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nićmi dentystycznymi, szczotkowania zębów przy użyciu szczoteczki, oczyszczania języka i płukania jamy ustnej z użyciem specjalnego płynu.

Jak prawidłowo czyścić zęby - nici dentystyczne

Zanim rozpoczniemy szczotkowanie powinniśmy z przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną usunąć resztki pokarmu. Ucinamy część nitki i owijamy ją między palcami wskazującymi naszych dłoni. Następnie wsuwamy ją między zęby i delikatnie poruszamy na boki.

Jak prawidłowo myć zęby?

Obecnie stomatolodzy mają wiele różnych propozycji, gdy chodzi o skuteczne mycie zębów. Zaleca się aby szczotkowanie zaczynać od zewnętrznej powierzchni zębów, przy zaciśniętych szczękach. Następnie należy je rozchylać a potem przejść do czyszczenia powierzchni żujących i potem do części wewnętrznej. Na koniec dobrze będzie czyścić zęby wzdłuż linii dziąseł.

Wyróżniamy dwie najlepsze techniki czyszczenia zębów: okrężną – główka szczoteczki jest prostopadle do czyszczonej linii zębów, potem w trakcie szczotkowania wykonujemy delikatnie ruchy okrężne Wymiatająca – główka będzie pod kątem 45 stopni i wykonujemy nią małe okrężne ruchy przy dziąsłach a następnie wymiatamy od góry do dołu.

Jak czyścić język?

Nieprzyjemny zapach z ust to bardzo duży problem, który może być związany z bakteriami, które gromadzą się na brodawkach języka. Dlatego po wyczszczotkowaniu zębów należy delikatnie czyścić język oraz podniebienie. Język można czyścić szczoteczką do zębów. Wystarczy pocierać powierzchnię języka od tyłu do przodu. Istnieje również możliwość, by wykorzystywać specjalnie przygotowywane skrobaczki do języka. Jeśli chcemy sobie zapewnić odpowiedni zapach z ust można także zdecydować się na stosowanie specjalnych płynów do płukania ust. Obecnie jest tutaj sporo dostępnych propozycji i dzięki nim będzie można sobie zagwarantować, że problem brzydkiego zapachu nie będzie już nas dotyczył.